Seramik Cephe Sistemleri

Seramik Cephe Kaplama Nedir?

A
Seramik cephe kaplama sistemleri binanın sağır cephelerine uygulanır. Seramik cephe kaplama sistemleri sisteme alüminyum yapılı klipsli, kanallı veya yapıştırmalı olarak uygulanır diye ifade edebiliriz. Bu sistemler özellikle de leke tutmadıkları ve atmosferdeki değişikliklerden etkilenmedikleri için, ısıya dayanıklılıkları çok yüksek olduğu için fazlasıyla tercih edilirler. Siz de bu avantajlardan yararlanmak ve seramik cephe kaplama sistemlerine sahip olmak istiyorsanız hemen Sakarya firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Kullanacak malzeme çeşidi ve uygulanacak yöntem ekiplerimiz tarafından belirlenecektir. Bu nedenle seramik cephe kaplama sistemlerinin çeşitlerini anlamamız çok büyük önem taşımaktadır.

A

Dış Cephe Seramik Kaplama Çeşitleri Hangileridir?

A

Uygulanma biçimine ve sunduğu özellikler açısından farklı seramik cephe kaplama modelleri bulunmaktadır. Klipsli sistem, gizli kanallı sistem, yapıştırma sistem ve kapalı derzli yapıştırma sistemi çeşitlerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

A

A

Klipsli Sistem 

A

Seramik cephe kaplamalarında klipsli sistem şu şekilde uygulanır. Seramikler paslanmaz çelik görünümlü klipsler ile taşıyıcı alüminyum profillere monte edilir ve bu şekilde ilgili uygulama sağlanır. Bu durumda oldukça ekonomik ve güvenli bir seramik kaplama sistemine sahip olursunuz. Bu klipsli seramik cephe kaplama sisteminde her türlü boyuta uygun uygulama mevcuttur. 

A

Gizli Kanallı Sistem

A

Seramik cephe sistemlerinde gizli kanallı sistem şu şekilde uygulanır. Seramikler alüminyum klipsler yardımıyla taşıyıcı yapıya takılır. Genellikle 60 x 60 cm, 60 x 120 cm, 50 x 100 cm gibi boyutlarda malzemelerle uygulanırlar. Eğer gizli kanallı seramik cephe kaplaması yaptırmanız gerekiyorsa hemen Ankara’daki firmamıza ulaşabilirsiniz. Uzman ekibimizle size yardımcı olabiliriz.

A

Yapıştırma Sistem

A

Seramik cephe sistemlerinde yapıştırma sistem ise şu şekilde uygulanır. Seramiklerin alüminyum taşıyıcı profile monte edilmesi için geçici bant ve poliüretan esaslı yüksek dayanıklılığa sahip bir malzeme kullanılır. Bu özel malzeme -40 ile 100 derece arasında esnekliğini kaybetmez. Bu yüzden oldukça güçlü malzemelerden biridir. Seramik cephe kaplama sistemlerinde yapıştırma sistem en ekonomik yöntemdir diyebiliriz. Bu noktada tüm seramik boyutlarında uygun uygulama yapılabilir ve isteğe göre açık ya da kapalı derzli olarak seçim yapılabilir. Bu seçeneklerden hangisinin size daha uygun olduğuna karar vermek için Ankara’daki firmamızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

A

Kapalı Derzli Yapıştırma Sistemi

A

Seramik cephe kaplamalarında kapalı derzli yapıştırma sistemi malzemelerin düşey ve yatay olarak özel alüminyum profiller ile monte edilmesidir. Burada sistemler arasında kalan derzler açık derzli yapıştırma sistemin aksine kapatılmış olur. Yine bu seçeneğin size uygun olup olmadığını anlamak ve yukarıdaki seçeneklerin ayrı ayrı ne tür fiyatlandırmalara sahip olduğunu anlamak için firmamızla iletişime geçmelisiniz.

A

Seramik Cephe Kaplama Avantajları Nelerdir?

A

Seramik cephe kaplamaların yararları aslında seramik maddesinin yararlarına eş değerdir. Yani kısacası eğer dış cephe kaplamanızı seramik malzeme ile yapmaya karar verirseniz dış cepheniz nefes almaya başlar. Böylece binanız da dış cephe kaplaması da daha uzun ömürlü ve sağlıklı hale gelecektir. Seramik cephe kaplaması hava şartlarından etkilenmez. Enerji verimliliği şartlarına uygundur. Seramik cephe kaplamaları deprem için güvenlidir. Seramik cephe kaplamaları aynı zamanda ateşe dayanıklıdır. Uygulama hızı oldukça yüksektir. Fonksiyonel ve pratiktir. Seramik cephe kaplamaları sistem alt yapısında kullanılan yalıtım tabakaları ve diğer sistemlerde bulunmayan iç hava boşluğu ile enerji kullanımını kontrol altında tutar.

A

A

Dış Cephe Seramik Kaplama Fiyatları Nelerdir?

A

Dış cephe seramik kaplama fiyatları birçok farklı nedene göre değişiklik gösterebilir. Seramik kaplama modeli, malzeme kalitesi ve benzeri nedenler fiyatların değişiklik göstermesinin en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Dış cephe seramik kaplama m2 fiyatları baz alınarak hesap yapılır. m2 üzerinden toplam alan hesaplandıktan sonra maliyet hesabı çıkarılabilir. 

A

Seramik Cephe Kaplamasını Seçmek için Ne Yapmam Gerekiyor?

A

Yukarıda anlattığımız seramik cephe kaplama avantajlarının sizin binanız için de geçerli olmasını istiyorsanız ancak bütçenize göre kaliteli bir seramik cephe kaplamasını nasıl yaptırabilirim diye düşünüyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.