Kompozit Panel Cephe Sistemleri

Alüminyum kompozit panel; bir plastik çeşidi olmakla birlikte polietilen olarak da bilinen maddelerin her iki yüzeyinin de alüminyum levha ile kaplanması sonucunda oluşturulmaktadır. Bir yapı malzemeleri arasında olan ürün son derece kullanışlı olup bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Marine kontrplak, alüminyum plaka, doğal ahşap kaplama gibi farklı malzemeler ile kaplanmış olan kompozit paneller genel olarak alüminyum malzemelerden üretilmektedir.
A
Birbirinden farklı çeşitleri olduğu için yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Her iki yüzeyi de 0,30 mm, 0,50 mm, 0,21 mm gibi çeşitli kalınlıkları bulunan alüminyum kompozit paneller çevre dostu polietilenden meydana gelmektedir. Tamamen çevre dostu polietilenden üretilmekte olan kompozit paneller çeşitli alanlarda yoğun bir şekilde tercih edilen paneller arasında yer almaktadır.
A
Alüminyum Kompozit Panel Kullanım Alanları
A
Söz konusu ürünlerin birbirinden farklı çeşitli kullanım alanları vardır. Bu doğrultuda alüminyum kompozit panellerin banka, otel, alışveriş merkezi ve metro istasyonlarında kullanıldığını ifade etmek mümkündür. Bunun yanı sıra alüminyum paneller hem dış mekanlarda hem de iç mekanlarda kullanılabilir. Özellikle cephe giydirmede de yoğun bir şekilde kullanılabilen kompozit paneller dekorasyon ve reklam panoları olarak da yoğun bir ilgi görebilmektedir.
A
Hemen her alanda son derece önemli bir kullanım alanına sahip olan söz konusu ürünlerin kendilerine has çeşitli özellikleri vardır. Bu özellikler genel olarak aşağıdaki gibi açıklanabilir.
A

  • Son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
  • Diğer cephe kaplama malzemelerine oranla daha hafif bir yapıya sahiptir.
  • Düzgün yüzeyli, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklıdır.
  • İşlenmesi kolaydır.
  • Bakım ve temizliği kolaydır.
  • Geniş renk seçeneğine sahiptir.
  • Bunların yanı sıra titreşim emme özelliği bulunan korozyona son derece dayanıklı bir yapısı bulunmaktadır.
    A

Alüminyum Kompozit Panel Sistemleri

Kaliteli Alüminyum Kompozit Paneller
A
En kaliteli ve profesyonel kompozit paneller firmamız aracılığı ile sizlere sunulmaktadır. Bu doğrultuda firmamız ile iletişime geçerek konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçin. . Bu sayede firmamız aracılığı ile söz konusu kompozit panellere kısa bir süre içerisinde sahip olma imkanı elde edebilirsiniz